Stanisław Słowiński
Stanisław Słowiński

Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Od 15 roku życia nieustannie na scenie.

Gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile, Capo Verde, Mongolia.

Albumy nagrane dla prestiżowego labelu - Hevhetii spotkały się z uznaniem publiczności i krytyków muzycznych, a ich trasy promocyjne objęły przeszło 100 koncertów na terenie Europy, Ameryki Południowej, Azji.

Regularnie współpracuje z projektem Jazzpopolsku i jest jednym z najczęściej koncertujących w Azji przedstawicieli polskiej sceny - zapraszany na trasy koncertowe corocznie nieprzerwanie od 2016 roku.

Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.

Wspiął się na szczyt listy Oriental Billboard Chart Shanghai dzięki zaproszeniu do gościnnego udziału w nagraniu singla wokalistki Shine Yang i producenta muzycznego Guo Liang.

Najnowszy album - Visions Violin Concerto live at ICE Kraków nagrany został z udziałem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta – Marka Mosia.

Trasa koncertowa promująca wydawnictwa objęła prawie 100 koncertów w krajach takich jak Polska, Chiny, Mongolia, Niemcy, Szwajcaria i była największym tego typu wydarzeniem sezonu polskiej sceny jazzowej.

Album ukazał się nakładem oficyny wydawniczej założonej przez Słowińskiego - InfraArt Record Label w podwójnym formacie - CD oraz DVD Live. Również dzięki wsparciu marki PLARO.

Poza działalnością koncertową niezwykle aktywny również jako kompozytor, aranżer, producent muzyczny; dyskografia z jego udziałem to już kilkadziesiąt albumów. Jest też twórcą muzyki filmowej i teatralnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl